KALYPSO

2008 Beneteau Cyclades 43.4

Fotoğrafları İndir (2.85MB)

Genel Özellikler

Yapımcı Firma : Beneteau Toplam Kabin : 4
Yat Modeli : Cyclades 43.4 Toplam Yatak Kapasitesi : 8 + 2
Yapım Yılı : 2008 Double Yatak : 3
Yat Uzunluğu : 13.26 m Tuvalet / Duş: 2
Yat Genişliği : 4.43 m Yakıt Tankı Kapasitesi : 200 L
Yat Derinliği : 1.9 m Su Tankı Kapasitesi : 530 L
Motor : Yanmar 54 Hp Cenova : Furling
Yat Limanı : Bodrum Ana Yelken : Klasik
Bayrak : T.C.

Diğer Özellikler

KALYPSO, 2008 BENETEAU CYCLADES 43.4 yelkenli bir ticari yattır. Türk ve yabancı karasularında kiralayıp seyir edebilmek için tüm evrak ve donanıma sahiptir. Kaptanlı yada kiracının tecrübe ve ehliyet sahibi olması durumunda kaptansız olarak kiraya verilir. Kiralama, temizlik ve transitlog hizmet ücretlerine fatura kesilir ve fiyata %18 KDV eklenir.

Kiralama Süreleri

Haftalık kiralama Cumartesi saat 17.00’de başlar, Cuma saat 17.00’de biter. (Cumartesi sabah saat 9.00’a kadar teknede konaklama da haftalık kira sözleşmesine dahildir.)

Farklı kiralama tarihleri ve farklı rotalar için lütfen irtibata geçiniz.

Yat teslimi

 • Kaptanın geçerli bir yelkenci lisansı ya da geçmiş yelken tecrübelerini kanıtlar bir belgeye sahip olması gerekir. T.C. vatandaşları için geçerli olan minimum lisans ADB’dir. (Amatör Denizci Belgesi). Ayrıca Liman Başkanlığı KMT (Kısa Mesafe Telsiz) belgesini de tüm çıkışlarda zorunlu tutuyor.
 • Tüm yatlarımız her tur öncesi baştan sona temizlenip kontrol edilir. Tur öncesi teknedeki malzemelerin tam bir listesi size sunulur. Dönüşünüzde tekne yine aynı liste üzerinden teslim alınır.
 • Operasyonda görevli personelimiz tekne teslimi sırasında teknenizin donanımı ve demirbaşları hakkında gerekli bilgileri verir.
 • Yat tesliminde yakıt ve su depoları “DOLU”, pis su tankları “BOŞ” olarak teslim edilir. Tur sonrası müşteri yakıt istasyonuna girerek yakıt deposunu doldurmalı, pis su tanklarını da marinaların atık su toplama istasyonlarında boşaltıp makbuzlarını alıp ve donatana teslim etmelidir. Su tanklarını boş olarak da teslim edebilir.

Sigorta

Ares Yatçılık filosundaki tüm yatlar ve katamaranlar, depozito miktarı kadar hak muafiyetli olarak, tüm hasar ve 3. kişilere karşı sigortalıdır.

Transitlog formaliteleri

Liman başkanlığından sizin mürettebat listenize istinaden alınan Transitlog her Charter için zorunludur.

Gerekli tüm işlemleri zamanında hazırlayabilmemiz için, tur başlangıcınızdan en az bir hafta öncesinde, aşağıda belirtilmiş olan evrakları doğru ve eksiksiz bir biçimde bize ulaştırmış olmanız gerekmektedir:

 • Adı, soyadı, doğum yeri, doğum tarihi, uyruğu, kimlik numarası ve adres bilgilerini içeren, eksiksiz doldurulmuş mürettebat listesi.
 • Kaptanın geçerli denizci ve telsiz kullanma belgesi
 • Türk karasularından çıkıp, Yunan adalarına giriş yapmak isteyen müşterilerimiz için kayıt işlemleri ve ödemeler daha farklıdır. Eğer Yunanistan ziyaretiniz olacaksa lütfen önceden bize bildiriniz.

Sorumluluğumuz

 • Belirtilen servisler ve tur detayları için gerekli tüm organizasyonları yerine getirmek Ares Yatçılık sorumluluğundadır.
 • Anlaşmalarımızda taahhüt edilen hizmetlerin yerine getirilmesinde kullandığımız tüm servis sağlayıcılar bağımsız şirketler olarak faaliyet yapmakta olup firmamıza bağlı değildirler.
 • Bunun yanında, sunulan tüm hizmetler Ares Yatçılık sorumluluğunda olup tüm müşterilerimize taahhüt ettiğimiz Ares Yatçılık hizmet kalitesi garantisini taşımaktadır.
 • Ares Yatçılık tarafından verilen tüm seyahat belgeleri Türkiye yasaları tarafından belirtilen şart ve koşullara tabidir.
 • Taahhüt edilen servislerin Ares Yatçılık kontrolü dışındaki herhangi bir sebepten dolayı yerine getirilememesi durumunda, Ares Yatçılık aynı kalitede ve rahatlıkta bir seçeneği sağlamakla mükelleftir.

Rezervasyon Metodu

 • Yatlarımızdan birini kiralamaya karar verdiğiniz durumda, seçtiğiniz yatın müsait olup olmamasına bağlı olarak Ares Yatçılık yatı sizin adınıza ayıracaktır. Bu yolla, depozitinizi yatırana kadar seçiminizin garanti edilmesi sağlanacaktır.
 • İkinci adım olarak tarafımızdan size kira sözleşmesi gönderilecektir. Bu sözleşmenin tarafınızdan imzalanmış bir kopyası ve ön ödemenin gönderildiğine dair banka makbuzunun rezervasyon ofisimize gönderilmesi gerekmektedir. Yapılan ödeme hesabımıza geçtiği gün rezervasyonunuz kesinleşmiş hale gelir.
 • Bu noktada, seyahatiniz esnasında gerekli olabilecek tüm transferler, kara turları ya da konaklamalar için bizim bu alanlarda sunduğumuz hizmetlerden faydalanmak isteyebilir ve bu rezervasyonlar için gerekecek ayrıntıları bizimle paylaşabilirsiniz.
 • Tur ücretinizin kalanını tura çıkma tarihinden 30 gün önce yatırmanız gerekmektedir.

İptal koşulları

Tur iptali durumunda, yapılmış olan ödemelerden iptal bedeli kesme zorunluluğumuz vardır. Sadece; iptal edilmiş tur yerine yeni bir rezervasyon alınabilmesi durumunda 200 € iptal bedeli düşülerek para iadesi mümkündür.

Tur başlangıç tarihinden 12 hafta öncesine kadar yapılan iptallerde:

 • Tur ücretinin % 10’u kesilir + 200 € iptal bedeli uygulanır.

Tur başlangıç tarihinden  10 hafta öncesine kadar yapılan iptallerde:

 • Tur ücretinin % 20’si kesilir + 200 € iptal bedeli uygulanır.

Tur başlangıç tarihinden  8 hafta öncesine kadar yapılan iptallerde:

 • Tur ücretinin % 30’u kesilir + 200 € iptal bedeli uygulanır.

Tur başlangıç tarihinden 7 hafta öncesine kadar yapılan iptallerde:

 • Tur ücretinin % 50’si kesilir + 200 € iptal bedeli uygulanır.

Tur başlangıç tarihinden önceki 6 haftalık süreçte yapılan iptallerde:

 • Tur ücretinin tamamı iptal edilir.